Vášeň pre inováciu

História značky Motul

Read more

Už od chvíle, kedy človek začal taviť železo, sa začali dramaticky zvyšovať nároky na výkonnosť. Akonáhle sa človek preniesol cez parné motory a všade začali vyrastať prvé továrne, olej sa stal úplnou nevyhnutnosťou a firma Motul sa posunula o krok ďalej.

Keď firma Motul otvárala v roku 1853 svoj prvý podnik, technické obmedzenia v strojárstve začali byť na ústupe.

Priemyslová revolúcia obrátila celý svet naruby. Firma Motul využila príležitosť a zamerala sa na mimoriadnu kvalitu inovácií.

Firma Motul neustále využíva svoje právo inovovať a vyjadruje tak svoju oddanosť odvádzať najlepšiu prácu – od spolupráce s dodávateľmi cez inovácie až po spoluprácu so zákazníkmi.

Firma Motul sa vždy sústredila na zlepšovanie, od otvorenia prvej ropnej veže v Pensylvánii až po najnovšie laboratórium.

Súbežne s podnikaním v automobilovom priemysle vyvinula divízia Motul Tech (založená bola v roku 1989) vysokovýkonné kovoobrábacie kvapaliny a mazacie výrobky, ktoré sa dokážu vysporiadať s vysokými nárokmi rastúceho priemyslu.

Rok 1966 bol pre firmu Motul a jej inovácie mimoriadnym rokom – firme sa podarilo vyrobiť Century 2100, prvý polosyntetický olej, ktorý je oslavovaný v celom automobilovom sektore ako budúci priemyselný katalyzátor, ktorý prispeje k vysokej výkonnosti.

V roku 1971 sa zrodil a bol na svetové trhy uvedený úplne prvý plne syntetický olej 300V, vychádzajúci z predchádzajúcej generácie polosyntetického oleja a inšpirovaný 300 víťazstvami firmy Motul v súťažiach.

Vďaka použitiu najnovšej technológie je 300V považovaný za referenciu v oblasti motoristického športu.

Nadšenie pre vec je to, čo spája milovníkov techniky s ich strojmi. Ide o rovnaké nadšenie, s akým sa firma Motul venuje svojim inováciám. Jedinečné spojenie, ktoré firma Motul nadviazala s komunitou – odborníkmi i laikmi, je hlavným kľúčom k dosiahnutiu nedosiahnuteľného – na prekonanie bežných kritérií a v zásade vybudovanie dlhotrvajúcej výkonnosti.

Cookies hjelper oss å levere våre tjenester. Ved å bruke våre tjenester, samtykker du til vår bruk av informasjonskapsler. Lær mer

© 2019 Motul

Endre sted