Choose a country or region to display content specific to your geographic position

Continue

Vášeň pre inováciu

História značky Motul

Read more

Už od chvíle, kedy človek začal taviť železo, sa začali dramaticky zvyšovať nároky na výkonnosť. Akonáhle sa človek preniesol cez parné motory a všade začali vyrastať prvé továrne, olej sa stal úplnou nevyhnutnosťou a firma Motul sa posunula o krok ďalej.

Keď firma Motul otvárala v roku 1853 svoj prvý podnik, technické obmedzenia v strojárstve začali byť na ústupe.

Priemyslová revolúcia obrátila celý svet naruby. Firma Motul využila príležitosť a zamerala sa na mimoriadnu kvalitu inovácií.

Firma Motul neustále využíva svoje právo inovovať a vyjadruje tak svoju oddanosť odvádzať najlepšiu prácu – od spolupráce s dodávateľmi cez inovácie až po spoluprácu so zákazníkmi.

Firma Motul sa vždy sústredila na zlepšovanie, od otvorenia prvej ropnej veže v Pensylvánii až po najnovšie laboratórium.

Súbežne s podnikaním v automobilovom priemysle vyvinula divízia Motul Tech (založená bola v roku 1989) vysokovýkonné kovoobrábacie kvapaliny a mazacie výrobky, ktoré sa dokážu vysporiadať s vysokými nárokmi rastúceho priemyslu.

Rok 1966 bol pre firmu Motul a jej inovácie mimoriadnym rokom – firme sa podarilo vyrobiť Century 2100, prvý polosyntetický olej, ktorý je oslavovaný v celom automobilovom sektore ako budúci priemyselný katalyzátor, ktorý prispeje k vysokej výkonnosti.

V roku 1971 sa zrodil a bol na svetové trhy uvedený úplne prvý plne syntetický olej 300V, vychádzajúci z predchádzajúcej generácie polosyntetického oleja a inšpirovaný 300 víťazstvami firmy Motul v súťažiach.

Vďaka použitiu najnovšej technológie je 300V považovaný za referenciu v oblasti motoristického športu.

Nadšenie pre vec je to, čo spája milovníkov techniky s ich strojmi. Ide o rovnaké nadšenie, s akým sa firma Motul venuje svojim inováciám. Jedinečné spojenie, ktoré firma Motul nadviazala s komunitou – odborníkmi i laikmi, je hlavným kľúčom k dosiahnutiu nedosiahnuteľného – na prekonanie bežných kritérií a v zásade vybudovanie dlhotrvajúcej výkonnosti.

Cookies hjelper oss å levere våre tjenester. Ved å bruke våre tjenester, samtykker du til vår bruk av informasjonskapsler. Lær mer