Choose a country or region to display content specific to your geographic position

Continue

MOTUL SZTORIK A LEGENDÁS 2018-AS DAKARRÓL

09.02.2018

A DAKAR 2018, A LEGKEMÉNYEBB RALLY-VERSENY A VILÁGBAN, ÉRT VÉGET NEMRÉG CORDOBÁBAN, ARGENTÍNÁBAN, 14 NAPOT, 9000 KILOMÉTERNYI KIMERÍTŐ VERSENYT ÉS SZÁMTALAN HŐSIES KALANDOT KÖVETŐEN.

A Dakar 2018-ban különösen a korai szakaszokon büntette a résztvevőket, számos nagy név és kedvenc hullott ki a pályákon.

Összességében az indulók 57%-a befejezte a rallyt! A Motul partnerei három különböző kategóriában három pódiumot ünnepeltek, a Toyota Auto Body csapat versenyzője, Akira Miura pedig megnyerte a T2 (autók) alkategóriát. Az autók, motorkerékpárok és Side By Side kategóriában induló Motul által támogatott versenyzők is közel voltak a sikerhez: az XtremePlus Polaris Factory csapata második, harmadik és negyedik helyen végzett az SSV-ben, míg Kevin Benavides az HRC-től a motorosok között lett második, mindössze 16 perc 53mp hátránnyal a nyertes mögött.

ORIGINAL BY MOTUL – A DAKAR  HARCOSAI

A Dakar egyik legfontosabb partnere, a Motul 2018-as népszerű újításainak egyike az Original By Motul nevezők jelentős támogatása volt a motorosok között. Ez az a kategória, amelyben a versenyzőknek nincs segítségük, és maguknak kell gondoskodniuk motor vagy a quad mechanikus karbantartásáról. A 27 Original By Motul jelentkezőből 16 futott célba és a francia Olivier Pain meggyőző fölénnyel győzött a brit Lyndon Poskitt és a holland Hans-Jos Liefhebber előtt. A sivatagok és utak harcosai tiszta versenyt és igazi Dakar lelkületet testesítettek meg, ami ebben a hónapban valódi Original By Motul közösségé vált, amely valószínűleg még hosszú ideig együtt marad.

A MOTUL VERSENYLABOR

Ebben az évben a Motul bemutatta a Racing Lab-ot valamennyi versenyző számára, minden táborban, ideértve az olaj-elemző gép használatát is. A Motul technikai szakemberei több mint 25 különböző csapatból származó több, mint 150 mintát vizsgáltak meg, elvégezték Motul és nem Motul olajokon egyaránt, amiket különböző motorokban és sebességváltókban használtak a verseny során. A labor és a rendelkezésre álló szakértelem felbecsülhetetlen érték volt minden versenytárs számára, és gyorsan megalapozta a Motul hivatalos kenőanyag-partnerként való részvételét a Dakaron!

Xavier Gavory, az ASO versenytárs osztályának vezetője a következőket foglalta össze: "A Motul tudása, szakértelmének és innovatív megközelítésének köszönhetően valódi hozzáadott értéket jelent a verseny számára. A Motul Racing laboratórium nem csak a versenyautók megbízhatóságához és teljesítményének optimalizálásához járul hozzá, hanem támogatást nyújt a versenytársaknak abban, hogy elérjék a világ legnehezebb rallyjának célvonalát."

ÉLJE ÁT A RALLYT A MOTUL EPIC STORY-N KERESZTÜL

A Motul kulcsfontosságú értékeinek egy része visszatükröződött a Dakar során, és ezt az Epic Story révén mutatja be a Motul, ahol a legszebb, legemlékezetesebb történeteket, a leleményességet és a harci szellemet jutalmazzák. Röviden, a Dakar hősök mindennapi élete rendkívül leleményes, testvéries és bátor. 10 történetet választottak ki a Dakar alatt, és hármat zsűri választ majd ki, aztán együtt teszik közzé őket a Dakar hivatalos Facebook oldalán január 26-án. Január 29-én, hétfőn a legtöbb szavazatot gyűjtő lesz a győztes...

Kérje ügyfeleit, munkatársait, barátait, hogy szavazzanak a kedvenc Dakar 2018 történetükre.

A következő Dakarig még egy évet várni kell, de a Motul neve, meggyőződése, magas színvonala és az emberiessége még inkább integrálódott ebbe az eseménybe. Folytatás 2019-ben.