Choose a country or region to display content specific to your geographic position

Continue

Andrea Dovizioso fényesen ragyogott saját közönsége előtt !

23.07.2012

A szezon közepéhez érve Dovisioso úgy tűnik, megtalálta utazó sebességét, hiszen július 15.-én is dobogóra állhatott a Mugello Grand Prix-n, ami már szezonbeli negyedik dobogója volt. Az élről indulók közül Lorenzo állt a mezőny elejére és később sem adta át a vezetést, de Dovizioso is fantasztikusan startolt és rövidesen a második helyen motorozott, majd vad küzdelembe bonyolódott az ifjú német Stefan Bradl-lal a dobogó harmadik helyéért. Minden tapasztalata segítségével  és 65.00 lelkes szurkoló támogatásával az olasz versenyző közvetlenül a cél előtt elment Bradl mellett és 46 századmásodperccel hamarabb ért a célvonalhoz. A Tech3 másik versenyzője, Cal Cruchlow a Mugello-ban már kilencszer győztes, és így 'King of Mugello' nevet kiérdemelt Valentino Rossival vívott párharcot . Mindkettőjük szerencséjére Nicky Hayden utolsó körös hibája utat nyitott számukra az ötödik és a hatodik helyre. A korábbi világbajnok által lenyűgözött Cruchlow a következőket mondta: ‘Pályaismerete páratlan és utánozhatatlan a rendszerezettsége. A pálya hátsó szakaszán gyorsabb voltam, de hihetetlen féktávokat produkált és esélyt sem adott az előzésre.’

Nervé Poncharal pedig a hetedik menyországban járt : ‘Négy dobogós hely az öt legutóbbi futamon több, mint egy beteljesült álom számunkra. Mindezt köszönjük Andrea-nak és csapatának. Fantasztikus a teljesítményük. Ilyen eredményt nem könnyű elérni és Andrea sikere hatalmas lendületet ad nekünk.’

A következő fordulóhoz a mezőny átkel az Atlanti-óceánon, hogy Laguna Seca-ban találkozzon ismét július 27.-én.