Choose a country or region to display content specific to your geographic position

Continue

19.01.2012

Motul, partner versenypályán és azon kívül

A 24 Hours of Dubai-nak, ennek a nyárias rendezvénynek  kenőanyagos partneréül szegődött ismét a Motul a motorsportok téli szünetében.

Az elmúlt hétvégén a rajtvonalon legalább 70 felsorakozott versenyzővel induló versenyt szerencse csillagának köszönhetően a Mercedes nyerte AMG GT3-as kocsijaival az első három hely megszerzésével a 3384,92 km teljesítése után. Magasan reprezentáltatta magát a rendezvényen a Motul, amely immár hetedik alkalommal támogatta azt. A Motul számos csapat műszaki támogatójaként is jelen volt, többek között mint a JRM Nissan, a 2011 FIA GT1 Drivers' Championship nyertesének segítője. A brit csapat megragadta a lehetőséget az új Nissan GT-R GT3-as specifikációjával kiegészített változatának finomhangolásával. Egy fellépő műszaki hiba okozta visszalépés ellenére állítható, hogy a kocsi nagyszerűen fel volt készítve, amit a pályarekordhoz nagyon közeli legjobb köridő is igazol. Egy másik figyelemre méltó Nissan, az RJN Motorsport 370Z-je a GT Academy négy győztesének kezeiben volt, ami egy a Nissan által kimunkált összeállításként lehetővé tette amatőrök számára, hogy egy videójátékkal kvalifikálják magukat és a virtuális vezetést felcserélhessék egy valódi versenykocsi ülésére.

Egy másik Motulos csapat szintén harmadik lett egy másik kategóriában, ami az SP3 volt. A GC Automobile GC 10.2 V8-asa végeredményben az összesítésben 22.-ként végzett. A Marcos Racing indította BMW 120d illetve Lotus Evora a 47. illetve 61. helyet szerezte meg. A következő találkozó 2013 január 12-14. között kerül megrendezésre. Addig bőven van idő a megfelelő taktika kidolgozására.