Choose a country or region to display content specific to your geographic position

Continue

26.01.2012

Dobogón a Kessel Racing

A téli időszakban az Egyesült Arab Emirátusok kihasználva száraz és napos időjárását, néhány bajnoki sorozatokon kívüli futamot rendez. A január 13-14-én lebonyolított 24 Hours of Dubai-t követően január 20-án  az Abu Dhabiban található Yas Marina versenypályán rendezték a 12 Hours versenyt. A verseny jellegzetessége, hogy a két, egyaránt 6 óráig tartó futamrészt másfél órás szünet szakítja meg. Azok a kocsik, amelyek az első futamrész végén egyazon körben vannak, a második futamrészt azonos helyzetből kezdik.

Három versenyautó folytatott fej-fej melletti küzdelmet, amelyek egyike annak a Kessel Racing csapatnak a Ferrari F458 GT3 autója, amelyet Loris Kessel alapított és a GT3-as kategória egyik meghatározója, és amelynek a Motul hosszú évek óta műszaki partnere. A Philipp Peter, Michael Broniszewski, Antonio Coimbra és Miguel Ramos összetételű csapat autója 299 kört teljesítve néhány másodperccel lemaradva a második helyen végzett az AF Corse csapatának Ferrarija mögött. A Kessel Racing autója megelőzött egy Audi R8-ast, amely komoly fenyegetést jelentett az egész verseny során. Philipp Peter a Kessel Racing pilótája, aki az utolsó szakaszt teljesítette, elismerően nyilatkozott a futamot követően : ‘Hosszú ideje veszek részt endurance futamokon, de soha nem tapasztaltam három autó között egy körön belül ilyen szoros befutót egy 12 órás versenyben. Képtelenség volt megjósolni a végeredményt, mert a három legjobb autó nagyon közel volt egymáshoz és a biztonsági autó pályára lépése mindent megváltoztathatott volna...( ) Lenyűgöző küzdelem volt!”