Choose a country or region to display content specific to your geographic position

Continue

ROCKSTAR ENERGY SUZUKI FACTORY RACING & EUROPE СФОРМИРАХА ОТБОРИТЕ СИ ЗА 2013

11.01.2013

С първото Световно първенство по мотокрос, насрочено за 2 март на пистата Losail  в Катар, отборите на Rockstar Energy Suzuki Factory Racing & Europe отново разполагат с техническата подкрепа на Motul и внимателно подготвят  техните мотоциклети и екипи. В MX1, Rockstar Energy Suzuki Factory  Racing може да разчита на Clément Desalle, който завърши блестящо миналата година на второто стъпало на почетната стълбичка в генералното класиране. Clément  ще се състезава заедно с Kevin Strijbos, който замества Tanel Leok и се завръща в отбора след тежка контузия. Миналата година 27-годишният състезател показа, че е възвърнал всичките си умения, като спечели британското MX1 първенство. Desalle и Strijbos с RM-Z450s ще тренират под вещото ръководство на Joël  Smets, бивш състезател на Suzuki и пет пъти световен шампион. Собственикът на екипа Sylvain Geboers сподели: "С Клеман и Кевин имаме двама различни състезатели с два различни подхода към шампионата. Ние се познаваме  добре и знаем как да работим ефективно заедно. "

В MX2, екипът на Rockstar Energy Suzuki Europe  приветства с добре дошъл Julien Lieber. Младият 18-годишен белгийски състезател вече се появи за кратко в отбора миналата година, за да замени пострадалия Petar Petrov Петър: "Аз съм много ентусиазиран да участвам този път в един пълен сезон с отбора!” - заяви той. "Това ще ми позволи да се съсредоточа изцяло върху участието си. Преди това с брат ми, ние направихме всичко - от организацията на самото състезание до участието в него ". Julien  ще вземе участие в Le Touquet  Enduro, насрочено за 3 февруари и ще размени RM-Z250 за RM-Z450  този път. Вторият пилот на отбора ще бъде Max Anstie, стабилен и талантлив 19-годишен британски ездач, който започна сезона добре със Suzuki като финишира девети в последния уикенд на Анахайм в първия кръг на AMA / FIM Supercross World Championship.
След един неуспешен сезон през 2012, Max  добавя: "Аз съм много доволен да се присъединя към този отбор, в който има голям професионализъм и организация.
Снимки: suzuki-racing.com