Choose a country or region to display content specific to your geographic position

Continue

Návrat McGuinnesse, "Krále hory"!

13.06.2015

John McGuiness na prestižním závodním podniku Isle of Man Tourist Trophy opět prokázal svůj výjimečný talent výhrou ve třídě Senior TT, která 12. června tento báječný závodní týden uzavřela. Od konce prvního kola setrval tento jezdec přezdívaný "Morecambe Missile" (Raketa z Morecambe) v čele a zůstal nedostižným až do konce, přičemž se mu podařilo vytvořit nový dráhový rekord s úžasnou průměrnou rychlostí 213,56 km/h. Na svém stroji Honda CBR 1000 RR Fireblade SP přeťal cílovou pásku s více než 14 vteřinovým náskokem před Jamesem Hillierem a zajistil si sedmé vítězství na této hvězdné události. Tímto vymazal svůj loňský nevýrazný výsledek, kdy dojel na šestém místě, které letos obsadil jeho týmový kolega Conor Cummins, který loni dojel druhý, což opět dokazuje, že v závodech se nikdy nevyhrává ani neprohrává navždy! Společnost Motul poskytovala svou podporu týmu Honda Racing a byla oficiálním partnerem akce a několika dalších týmů. „Ihned po startu jsem naplno zaútočil,“ okomentoval svůj výkon McGuinness. „Ve druhém kole jsem ze sebe vydal maximum a reakce v boxech a nadšené ovace publika mě povzbuzovaly ještě víc. Rád bych poděkoval traťovým komisařům, lékařům a také mému týmu, který odvedl fantastickou práci.“

Ale John McGuiness se nespokojil jen s ovládnutím třídy Senior TT a zabodoval také v závodech TT Zero pro elektrické motocykly. Díky tomuto výkonu mohl zaznamenat 23 vítězství v různých akcích Tourist Trophy: nyní mu do vyrovnání rekordu Joeyho Dunlopa chybí jen čtyři vítězství. Druhé místo si zajistil Bruce Anstey jedoucí za Motulem podporovaný tým Mugen. Kromě toho také Motulem podporovaný tým RC Express Racing zabodoval vítězstvím jezdce Ivana Lintina v závodech lehkých motocyklů Lightweight. Všechny myšlenky týmu Motul jsou s Jamiem Hamiltonem, který se zranil v závodě Senior TT, a doufáme, že brzy o něm uslyšíme jen dobré zprávy.