Choose a country or region to display content specific to your geographic position

Continue

První Motul TT Assen plní své sliby

28.06.2015

Mezinárodní specialista na maziva, titulární sponzor velké ceny Motul Grand Prix of Japan v Motegi, oznámil na konci minulého roku, že akce konající se v Assenu ponese jeho barvy i v roce 2015.  Od té doby se vynaložené úsilí ještě zintenzivnilo: na nedávné tiskové konferenci oznámil president správní rady, Hervé Amelot, že byly podepsány nové smlouvy stejného typu pro akci Grand Prix of Valencia pro rok 2015 a pro Argentinu a rok 2016!

Okruh TT v Assenu je jediným místem, které pořádá světový šampionát Grand Prix každým rokem od roku 1949. Vzhledem k tomu, že se tento okruh nachází na severu Nizozemí, jsou popularita a úspěšnost této akce zaručeny. Motul představil své originální operace po osmé v sezóně. Například soutěž Motul TT Assen Super Fan na Facebooku našla svého největšího fanouška. Vítězem se stal, Gerard Fenneman, kterého přihlásil syn, a který se akce zúčastnil po 47. A jak si to užil? Víkend v kůži skutečné VIP, vychutnal si soukromou návštěvu v paddocku s týmem Tech3, projel si okruh v safety caru a dostal se až na startovní grid a do boxů, kde mohl sledovat závod. A jako třešnička nakonec, Gerard měl tu čest předat trofej na pódiu Moto3, což je zážitek na celý život!

V pátek a v sobotu ráno se 1000 motocyklistů z těch, které zaparkovali své stroje v parkovací zóně okruhu určené pro motocykly, mohlo těšit z péče, jakou v boxech poskytuje Motul MC Care Pit Stop. Tato služba zahrnovala bezplatné očištění světlometů, skel a hledí s produkty Motul MC Care a jako dárek získali produkt z této řady a nějaké dobroty.

Show na trati do značné míry oživily týmy technicky podporované Motulem. Dvěma jezdcům Monster Yamaha Tech3 se dařilo obzvlášť dobře. Pol Espargaro vyjel pátý a jako pátý také dojel, ale mezi těmito dvěma částmi závodů probíhaly ostré bitvy! Tento mladý Španěl přeťal cílovou pásku jako první z vedoucí skupiny čtyř jezdců, které od sebe dělilo méně než 4 desetiny sekundy. Z této čtveřice pak Bradley Smith zajistil týmu Tech3 krásné sedmé místo. Z týmu Suzuki MotoGP se do Top 10 dostal Aleix Espargaro, Polův velký bratr, a jeho týmový kolega Maverick Viñales. V týmu dominovala určitá frustrace, přestože se Aleix na pole position na katalánském okruhu opět kvalifikoval ke startování v první řadě. Stroje Suzuki vykazují na trati vysokou stabilitu, ale pokud jde o výkonnost při akceleraci, zůstávají trochu pozadu.

Dva jezdci na Forward Racing zakusili chvíle štěstí i neštěstí. Loris Baz vyhrál podruhé po sobě v kategorii Open a Stefan Bradl si zlomil člunkovou kost, načež byl operován v Německu. A nakonec, tým Aprilia Racing Team Gresini je letos opět v čele a jeho jezdci se umístili na 17. a 19. místě.